0536 503 85 66

info@sakaryataksi.net

Çalışma Saatleri7/24


Taksici Bulduğu Parayı...

İzmir ilinin Bayraklı ilçesinde, taksicilik yapan Tarık Mum, müşterisi M.K.'nin araçtan inerken içinde unuttuğu ve 60 bin lira  para dolu  poşeti unutması üzerine, parayı sahibine ulaştırdı.

Tarık Mum, yaşanan olayı şöyle anlattı:

"M.K. acele bir şekilde bankaya gitmesi gerektiğini söyledi. İstediği yere gittikten sonra 100 TL uzattı. Ben de bozuk olmadığını söyleyerek, ileride bulunan taksi durağında bozdurabileceğimizi belirttim. Taksicileri de tanıdığını söyledikten sonra parayı bozdurup taksimetrede yazan 30 TL'yi verdi ve gitti. Ben de yeniden durağa doğru yola koyuldum. Arka camın açık olduğunu fark edip kapatmak için hamle yaptığımda siyah bir poşet ile şemsiye olduğunu gördüm. Poşetin içindeki paraları görünce hemen müşteriyi bıraktığım yere döndüm, ancak kendisini bulamadım. Bunun üzerine Bayraklı Adliyesi'ndeki polislere durumu bildirdim."

M.K. ise parasını aldıktan sonrada Mum'a, kendisini Altındağ'a götürmesini istedi.

31 LİRA BAHŞİŞ
M.K., gittiği adreste taksiden inerken de verdiği 50 TL'nin üzeri olan 31 TL'yi taksiciye bahşiş olarak bıraktı.

Anık, "Tarık kardeşimizin yaptığı, taksicilerin işlerini düzgün ve dürüst yaptığının göstergesidir. Ben de kendisini tebrik ediyorum ve oda olarak ufak bir ödül verme kararı aldık. Onun bu davranışı tüm arkadaşlarımıza örnek olsun. İşimiz gereği araçlarımızda çok sık eşyalar unutuluyor. Ancak son yıllar hiç bu kadar yüksek bir miktar unutulmamıştı." dedi.

Durumdan haberdar olan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil ANIK, Mum'a plaket verip, para ile ödüllendirdi.


Whatsapp Destek

Nöbetçi Taksici

Merhaba

Hızlı ulaşım için Konum Atabilirsiniz